Všestranný lněný olej

Skvělý regenerační olej s širokým využitím

Len setý
Panenský lněný olej je unikátním panenským olejem s významným obsahem nenasycených mastných kyselin (Omega 3 a Omega 6) a řady dalších biologicky aktivních látek (mj. obsahuje lecitin, niacin, inulin aj.).

Lněný olej se tak užívá vnitřně pro své blahodárné působení snad na všechny tělesné systémy. Pravidelné užívání lněného oleje příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, pohybový aparát, nervový systém a mozkovou činnost. Lněný olej má antidepresivní vlastnosti, působí jako prevence civilizačních chorob a celkově posiluje imunitu.


Lněný olej pro příjemné zažívání

Panenský lněný olej mj. pomáhá také při zažívacích problémech, užívá se při zácpě

probiotický efekt, obsažený inulin představuje rozpustnou vlákninu, která podporuje střevní mikroflóru. Stimuluje vstřebávání některých minerálních látek, napomáhá vyprazdňování. Užívání lněného oleje změkčuje stolici.

Jeho užívání je prospěšné i pro sliznice, nejenom střevní sliznice.

Lněný olej
Při vnitřním užívání se konzumuje 1-2 čajové lžičky lněného oleje denně nebo se kombinuje s nejrůznějšími pokrmy (tvarohem, jogurtem, zeleninovou kaší, müsli apod.).


Vnější užití lněného oleje

Pro své regenerační působení se panenský lněný olej aplikuje přímo na pokožku jako tělový olej. Je ideální pro ošetření suché a ztvrdlé kůže, užívá se na silně vysušenou, poškozenou pleť, pomáhá zmírňovat projevy ekzémů a lupénky.

Napomáhá také regeneraci kůže po ozařování.

Lněný olej se užívá i ve formě olejového zábalu na vlasy – pomáhá proti lupům a vypadávání vlasů.

Užívá se také k olejovým zábalům při potížích s klouby.


Zajímají vás praktické informace o lněném oleji? Podívejte se na web www.lnenyolejleci.cz, kde najdete řadu zajímavých informací o tomto blahodárném panenském oleji. Najdete zde články o složení, účincích i využití lněného oleje i dalších panenských olejích.


Kde koupit lněný olej?

Najdete ho v eshopu PROZDRAVI.CZ.

Comments