Ricinový olej a řasy

Ricinový olej je známý pro svou schopnost posilovat a stimulovat růst řas

Využívá ho mnoho žen – buď ve své čisté podobě nebo prostřednictvím nejrůznějších značkových regenerátorů řas, které ricinový olej většinou také obsahují.

Ricinový olej a řasy - výsledky

 • Dle zkušeností žen, které ricinový olej na řasy pravidelně nanáší, dokáže tento olej řasy zhustit. 
 • Napomáhá větší hustotě a prodloužení řas.
 • Podporuje také odolnost a předchází jejich lámání

Více o praktických zkušenostech a výsledcích s používáním ricinového oleje se dozvíte v sekci Recenze, zkušenosti.


Husté řasy, krásná pokožka

Jak aplikovat ricinový olej na řasy?

Ricinový olej je vhodné aplikovat aplikovat jemně, neměl by se dostat do očí. Citlivé oči totiž může ricinový olej dráždit.

 • Ricinový olej proto nanášejte opatrně především na konečky řas – prostřednictví vatové tyčinky. Můžete využít i starou prázdnou řasenku – na její kartáček naneste ricinový olej a opatrně jím pročísněte řasy, opět dávejte pozor, aby se olej nedostal do očí.

Doporučuje se pravidelná aplikace, první výsledky jsou patrné již po týdenní či dvoutýdenní kúře. 

Z praktických důvodů vždy večer jako součást noční péče.

Ricinový olej na obočí

Ricinový olej se stejně jako na řasy dá nanášet i na obočí, které dokáže krásně prohustit. Mnoho žen usiluje o výrazné obočí, právě ricinový olej k němu může jednoduše dopomoci. Nanáší se obdobně jako na řasy - prostřednictvím vatové tyčinky nebo staré řasenky, ideálně jednou denně, jako součást noční kosmetické péče.

Regenerátor řas - nejenom ricinový olej


Ricinový olej představuje jednoduchý, ale účinný prostředek pro posílení a růst řas. Ne každému však vyhovuje. Jedná se o přírodní kosmetiku, 100% rostlinný olej, který mj. slouží jako regenerátor, kondicionér či výživná péče o řasy a obočí. 

Mezi regenerátory řas však najdeme i další kosmetické pomocníky - speciálně sestavené směsi přírodních olejů, výživných a ochranných látek, které jsou navíc v praktickém balení s aplikátorem.

Na tomto místě přinášíme typy na některé z nich:

Řasy - intenzivní péče


RefectoCil Longlash Gel – intenzivní péče o řasy

Jde o vysoce výživný kondicionér, který řasám dodává cenné živiny, především vitamín E, D-pantenol a glycerin. Napomáhá tak intenzivní výživě řas, také je chrání.

Hodí se pro všechny typy řas, vyživí a posilní také řasy barvené. Přípravek je určený nejenom na řasy, ale také na obočí. Slibuje silné, dlouhé, zdravé a zářivě krásné řasy i obočí. Brání proti lámáním řas.

Výživná péče RefectoCil Longlash Gel se nanáší večer, po odlíčení, po celé délce řas a na chloupky obočí.

RefectoCil je značkou prvotřídní kosmetiky se zaměřením na oční péči, je známá především pro své oblíbené barvy na řasy.Řasy - aktivátor růstu

Artdeco Lash Grow Activator - aktivátor pro růst řas


Aktivátor pro růst řas - Lash Grow Activator Night Repair Balm hýčká vaše řasy během spánku. Je bez perfemace a hodí se i pro velmi citlivé oči. 

Gelový balzám nabízí díky unikátnímu komplexu aktivních látek Procapil (tvořených z biotinu, peptidů, olivových listů a citrusového ovoce) tyto účinky:
 • prodlužuje řasy
 • podporuje růst řas
 • posiluje řasy, zvyšuje jejich odolnost
 • dodává řasům výživu
Aktivátor pro růst řas se aplikuje na odlíčené řasy, nechá se působit nejlépe po celou noc.

Artdeco je německou značkou, která nabízí vysoce exkluzivní kosmetiku nejvyšší kvality za přijatelné ceny.Vichy - sérum na oči a řasy

Vichy Liftactiv Serum 10 - sérum na oči a řasy

Vichy Liftactiv Serum 10 (Eyes & Lashes) je jedinečným kosmetickým přípravkem s hedvábnou fluidní strukturou, určeným pro ženy nad 35 let. Je hypoalergenní, vhodný i pro citlivou pleť. Neobsahuje parabeny.

Díky kombinaci aktivních látek, jako je rhamnosa, perleťové složky, termální voda a ceramidy, dokáže viditelně omladit oční okolí, a to včetně řas. Sérum vyhlazuje a vypíná pleť v okolí očí, rozjasňuje víčka a posiluje řasy. 

        • Po deseti minutách redukuje oční vrásky.
        • Po měsíci pravidelné aplikace dělá viditelně hustější řasy.

Sérum se nanáší na horní a dolní víčka jemným poklepáním, poté se roztírá i na řasy a celé oční okolí.

Vichy - zdraví patří i pokožce.