Regenerační rakytníkový olej

Rakytník řešetlákový - rostlina třetího tisíciletí

Rakytník řešetlákový se již od pradávna užívá v tradiční indické nebo tibetské medicíně – léčí nachlazení, dýchací obtíže, problémy trávícího traktu, nechutenství, krvácivost aj. Zevně se aplikuje na rány a poškozenou kůži. Díky svému blahodárnému složení je dnes rakytník označován jako rostlina třetího tisíciletí.

Rakytníkový olej - vitamínový koktejl 

Z oranžových bobulí rakytníku řešetlákového se získává jeden z nejhodnotnějších panenských olejů - rakytníkový olej, který obsahuje komplex všech důležitých vitamínů, dále karotenoidy, stopové prvky, kyselinu listovou nebo nenasycené mastné kyseliny.


Účinky rakytníkového oleje

Rakytník řešetlákový
Rakytníkový olej má výrazné antioxidační účinky. Posiluje odolnost organismu a dodává mu všechny potřebné vitamíny, minerály i další cenné látky. Je užitečný při avitaminóze nebo pro vysoký obsah železa při chudokrevnosti.

Panenský rakytníkový olej představuje prevenci civilizačních chorob, má antistresové a antidepresivní schopnosti.

Rakytníkový olej napomáhá správné funkci metabolismu, ulevuje při zažívacích obtížích, žaludečních a dvanácterníkových vředech. Podporuje funkci trávících enzymů, na druhé straně také dokáže rozpouštět hleny. Proto pomáhá i při rýmě, nachlazení a problémech dýchacích cest.

Rakytníkový olej napomáhá detoxikaci organismu, posiluje funkci jater. Má schopnost obnovovat poškozené tkáně a sliznice, užívá se proto po chemoterapii.

Rakytníkový olej je také prospěšný pro kardiovaskulární systém, snižuje hladinu cholesterolu a je prevencí civilizačních chorob.

Také díky obsaženým karotenoidům napomáhá rakytníkový olej i správné funkci zraku. Zlepšuje kvalitu pokožky, pomáhá léčit kožní onemocnění posiluje vlasy

Pro tuto schopnost se vnitřní užití rakytníkového oleje kombinuje s užitím vnějším.


Dávkování rakytníkového oleje při vnitřním užití: čajová lžička rakytníkového oleje 2x denně.

Rakytníkový olej 100%

Vnější užití rakytníkového oleje

Rakytníkový olej má protizánětlivé účinky, napomáhá regeneraci tkání i při hlubokých ranách a poškození kůže.

Rakytníkový olej se užívá pro regeneraci poškozené pokožky (při zánětech, ekzémech, dermatitidě, špatně se hojících ranách, omrzlinách nebo po slunění).

Rakytníkový olej má protizánětlivé a silné regenerační schopnosti, pomáhá léčit i hojivé a špatně se hojící rány. Aplikuje se přímo na pokožku postiženou záněty, ekzémy, dermititidou. Regeneruje pokožku po slunění, napomáhá hojení omrzlin.


Vnější aplikace rakytníkového oleje: aplikuje se přímo na postižená místa několikrát denně nebo se přikládá prostřednictvím vatového tamponu napuštěného rakytníkovým olejem.


Na unikátní regenerační rakytníkový olej jsou zaměřené stránky www.rakytnikovyolej100.cz. Zde se dozvíte vše o rakytníkovém oleji, najdete zde informace o jeho složení, léčivém působení, účincích i použití. 

Kde koupit rakytníkový olej?

Dnes se již dá obstarat čistý 100 % rakytníkový olej (vedle extraktu, který není 100%). 

100% rakytníkový olej najdete také v eshopu PROZDRAVI.CZ.


Comments