Recenze, zkušenosti

Co o ricinovém oleji říkají recenze? Jaké jsou praktické zkušenosti a tipy? A co diskuze ohledně ricinového oleje, chválí nebo hanobí ricinový olej? Na této stránce pro vás připravujeme praktický souhrn všeho, co se o ricinovém oleji říká a píše.

Recenze blogerky Sáry BB

Sama za sebe mohu říct, že neznám žádný podobně hutný olej (srovnatelné promaštění z přírodní kosmetiky nabízí snad jen bambucké máslo karité). Protože mám extrémně suchou pokožku se sklony k poškození a dehydrataci, ricinový olej patří k mým nejoblíbenějším. Kdykoliv potřebuji pokožku zjemnit a okamžitě promastit, sahám po ricinovém oleji.
Ricinový olej využívám také k čištění pokožky, buď samostatně, nebo s kapkou vybraného esenciálního oleje (levandule, tymián, růže, ylang-ylang).
K mým oblíbeným rituálům patří také zvláčňující zábal pro paty (vlastně celé šlapky a vůbec chodidla), na kterou je ricinový olej jako stvořený. Konkrétní recept na tento zábal najdete v sekci Triky & návody.
Ricinový olej využívám také na nehty a nehtová lůžka, kterým dodá jemnost a krásu.
Sára BB

Recenze dalších blogerek

Své zkušenosti s ricinovým olejem popisuje v recenzích nejedna blogerka.
  • Ricinový olej - diskuse, zkušenosti, recenzeNapříklad Aluška na svém blogu věnovala ricinovému oleji hned 2 články. Ricinový olej opěvuje v mnoha směrech, vyzkoušela olej na řasy a obočí a byla moc spokojená. „Za týden už jsem nadšeně pobíhala a ukazovala – hele rostou!“ Ostatně přečtěte si to sami na jejím blogu!
  • Ricinový olej jako skvělého pomocníka při vypadávání vlasů, řídkých řasách nebo obočí popisují také na blogu Mojemeduňka. Viditelné výsledky jsou dle tohoto článku pozorovatelné za pár týdnů.
  • Na Růžovém chroustovi se recenze ricinového oleje nesla v duchu: kdo maže, ten jede. V recenzi doporučují olej nanášen na navlhčenou kůži nebo míchat s jiným, například jojobovým olejem. Pokud pár dnů vydržíte, můžete se těšit i z vyhojení nejrůznějších kožních neduhů. Hebká, zdravě vypadající pleť je s ricinovým olejem zaručena…
  • Blogerka z kopretinového blogu si ricinový olej pořídila zejména kvůli růstu vlasů. Ačkoliv ho využila zejména na řasy a obočí, byla s ním (jak jinak:-)) také spokojena.

Zkušenosti s ricinovým olejem

  • "Olej jsem vyzkoušela na vlasy. Konečky vypadají mnohem zdravěji. Začalo mi rašit i nové vlasové chmýří na okraji vlasů. Je to bomba!"
  • "Doporučuji zejména na řasy, opravdu funguje!"
  • "Úžasný olej. Ještě nikdy jsem neměla hustější řasy. Doporučuji také na konečky vlasů a různé pupínky – perfektně je zahojí."
  • "Dávala jsem ho na obočí, které znatelně zhoustlo. Mám pocit, že by při dlouhodobé aplikaci zhoustly i řasy…" 
...z diskuse na Vinted.cz Celou diskuzi najdete tady.

Ricinovému oleji se věnuje také diskuse na Omlazení.cz. 
Tamní uživatelky ho mj. na řasy a obočí, jako výživný olej, pro čištění pleti, jako vlasový zábal, také na strie aj. 
Jak v diskuzi zaznělo: "Juu, koukám, že ricinový olej je na vše." 
Celou diskuzi najdete na serveru Omlazení.

Ricinový olej řeší také maminky na serveru eMimino.cz, tam zejména jako prostředek k vyvolání porodu. Přečtěte si celou diskuzi.