Pečující jojobový olej

Jojobový olej - ryzí dar přírody

Jojobový olej je mezi panenskými oleji zařazen pro své cenné složení a skvělé pečující vlastnosti. Stejně jako panenské oleje je jojobový olej skvělý k péči o pleť i pokožku celého těla, de facto však není panenským olejem, ale tekutým voskem.

Jojobový olej je ryzím darem přírody, označovaným také jako tekuté zlato. Jedná se vlastně o tekutý vosk stále zelené rostliny původem z pouštní Arizony Simondsie čínské. Tato rostlina je mezi ostatními druhy rostlin zcela unikátní, produkuje tekuté estery, které jsou téměř shodné se složením tuků produkovaných mazovými žlázami lidské pokožky. Tekutý vosk jojoby – jojobový olej tak lidská pokožka ochotně přijímá.


Jojobový olej

Péče o pleť

Jojobový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, stopové prvky a především vitamín E, který je známý pro své antioxidační vlastnosti. Jojobový olej tak skvěle pečuje o všechny typy pokožky. Nezanechává pocit mastnosty, takže je vhodný pro mastnou pokožku. Pro své hydratační a výživné vlastnosti je užitečný i pokožce suché a citlivé. Jojobový olej se hodí pro péči pro všechny typy pokožky včetně té nejcitlivější. Má schopnost regenerovat tkáně a pro své hojivé působení se užívá i na pokožku poškozenou. 

Dokáže potlačovat projevy akné, zmírňuje podráždění pokožky, hydratuje velmi suchou pokožku, je vhodný i pro novorozence (užívá se proti opruzeninám). Na druhé straně se lehce vstřebává, takže vyživuje i mastnou pleť.

Jojobový olej nabízí celou řadu prospěšných vlastností v péči o pokožku. Zvyšuje elasticitu pleti, pomáhá proti předčasnému stárnutí, působí proti vráskám.

Přirozeně v sobě obsahuje UV filtr 3 – 4. Chrání tak pokožku před slunečními paprsky a negativními vlivy vnějšího prostředí, zvyšuje odolnost pokožky.

To však ještě zdaleka není všechno.


Vlasy a vlasová péče

Jojobový olej se užívá i v péči o vlasy. Vlasům navrací lesk a vitalitu, zvyšuje jejich pružnost, vyživuje a hydratuje vlasy

Užívá se proto jako vlasový zábal na vlasy nebo jako regenerační kůra na konečky vlasů.


Chcete si jojobový olej pořídit? 

Čistý jojobový olej můžete zakoupit v internetovém obchodě PROZDRAVI.CZ.

Najdete zde i další panenské oleje – všestranný lněný olej, regenerační rakytníkový olej 100% nebo pupalkový olej, který se užívá jako zdroj ženské krásy a energie. Samozřejmě je zde k dostání i ricinový olej.

Jojobový olej Saloos
Jojobový olej s vitamínem E

Comments