Posilující sérum na vlasy s tamanu olejem

posted May 24, 2012, 7:34 AM by admin _   [ updated Jul 3, 2016, 12:05 PM ]

Co to je tamanu olej a odkud vlastně pochází?

Panenské oleje se tradičně užívají v péči o krásu a zdraví. Mezi rostlinnými oleji lisovanými ze semen léčivých bylin a rostlin (pupalkový olej, rakytníkový olej, konopný olej, lněný olej aj.) však existují i exotické panenské oleje s původem v oblasti tropických panenských ostrovů. Jedním z nich je i kokosový olej, který působí jako účinné přírodní antibiotikum, dalším je i méně známý tamanu olej pocházející z ostrovů Polynésie.

Jako tamanu olej se označuje olej z jadérek plodů posvátného stromu polynézanů Atí. Botanickým názvem jde o Kalabu obvejčitou, nazývanou také pona nebo komba (Calophyllum inophyllum). Olej z kalaby obvejčité – tamanu olej je charakteristický obsahem pryskyřic, které ostatní panenské oleje neobsahují. Většinu ostatních panenských olejů předčí tamanu olej také svými hojivými vlastnostmi.


Účinky a použití tamanu oleje

Tamanu olej má vynikající protizánětlivé působení, užívá se jako dezinfekce při drobných kožních poraněních. Jako dezinfekce také účinně působí na nejrůznější bodance a štípance od hmyzu.

Tamanu olej působí jako přírodní anbitiotikum, stejně jako například kokosový olej. Na rozdíl od kokosového oleje se však nedá užívat vnitřně, také se nehodí jako masážní olej. Nachází však uplatnění při léčení řady kožních problémů, pomáhá při akné, hojí ekzémy, prospěšně působí i při vředech nebo pásovém oparu.

Posilující sérum na vlasy Matrix
Tamanu olej působí i proti kožním plísním, je užitečný pro poškozené nehty.

V neposlední řadě slouží i k lokálním masážím na bolestivé svaly a klouby.

Tamanu olej bývá součástí nejrůznějších kosmetických přípravků. Má zklidňující a hojivé vlastnosti, které se využívají například u kosmetiky po opalování, po holení nebo po depilaci. Jeho vyživující a regenerační vlastnosti se uplatní i ve vlasové kosmetice.

Posilující sérum na vlasy 

My vám představujeme tamanu olej v podobě Biolage Exquisite Oil značky Matrix. 

Jedná se o profesionální vlasovou kosmetiku - posilující sérum na vlasy. 

Toto sérum s obsahem tamanu oleje vlasy hloubkově vyživuje, navrací jim lesk. Užívá se také jako prevence lámání vlasů.


Kde profesionální vlasovou kosmetiku Matrix zakoupit?


Všechny produkty Matrix v eshopu PROZDRAVI.CZ.


Comments