Kosmetická péče

Ricinový olej poslouží v péči o krásu, postará se o krásnou pokožku, vlasy, nehty a konečně i řasy a obočí.

Ricinový olej v péči o pokožku

Ricinový olej se uplatňuje při výrobě celé řady kosmetických přípravků. Využívají se jeho promašťující a hydratační vlastnosti.

Čistý ricinový olej se dá aplikovat přímo na vysušenou a poškozenou pokožku, napomáhá hydrataci a regeneraci, zjemňuje pokožku. Je ideální pro ošetření ztvrdlé pokožky na patách nebo na loktech. 

Pro vysokou viskozitu se v přímé aplikaci na tělo často ředí jemnějšími oleji, které pomůžou jeho vstřebatelnosti. Doporučuje se ho kombinovat například s panenským dýňovým olejem s vysokým obsahem zinku. Ten mastný ricinový olej zjemní, obohatí o cenné minerály a vitamíny, zároveň mu dodá tmavší odstín.

Ricinový olej - žena, krásné vlasy

Ricinový olej je účinný také pro zpomalení tvorby vrásek. Dá se použít jako regenerační pleťová maska. Aplikuje se proti vráskám na oblast krku a dekoltu
Skvěle funguje také jako odličovací a čistící olej (detailní návod na čištění pleti s ricinovým olejem).

Ricinový olej se uplatňuje také při odstraňování pigmentových skvrn.

Hojení jizev a zázračné regenerační schopnosti

Díky regeneračním schopnostem se ricinový olej využívá při hojení jizev, podporuje a urychluje hojící proces. Dokáže také stimulovat lymfatický systém, toho se využívá při léčbě některých druhů bradavic (nebo olejových zábalech na bolavé klouby).

Vlasy, řasy, obočí a nehty

Ricinový olej je také prospěšný vlasům, řasám, obočí nebo nehtům. Využívá se zejména jeho schopnost podporovat růst, také posiluje a regeneruje..

Více o tom, jak se užívá ricinový olej na řasy se dozvíte v samostatné sekci Ricinový olej a řasy.


Ricinový olej na vlasy

Ricinový olej se aplikuje na suché a poškozené konečky vlasů, které dokáže regenerovat. Je tak účinným regenerátorem vlasových konečků.

Pro posílení vlasů a proti padání je vhodné ricinový olej aplikovat formou vlasového zábalu, kdy olej nanášíme po celé délce vlasů i vlasovou pokožku (vlasový zábal - návod jak na to najdete tady).

Alternativou je použití jiných panenských rostlinných olejů.

Výtečný olej pro krásu, vitalitu a lesk vlasů je například panenský pupalkový olej s unikátním obsahem kyseliny GLA. Ten se pro krásné vlasy, pokožku a nehty užívá i vnitřně. Má i řadu dalších prospěšných účinků.


Regenerátor nehtů

Pro posílení nehtů se ricinovým olejem pravidelně potírají a jemně masírují nehtová lůžka. 

Pokud je to možné, necháme ricinový olej působit asi půl hodiny, pak setřeme zbytek oleje, který se nevstřebal.


Další kosmetické vychytávky?