Cenný dýňový olej se zinkem

Dýňový olej – lahodná chuť i cenné složení

Dýně
Panenský dýňový olej mezi ostatními panenskými oleji zaujme netradiční zelenohnědou barvou připomínající motorový olej. Nenechte se však mýlit. Dýňový olej mj. nachází uplatnění i jako ingredience zdravé kuchyně.


Dýňový olej v kuchyni

Dýňový olej vedle specifické barvy může nabídnout i jemnou chuť pražených oříšků s mírně nasládlým nádechem. Užívá se proto jako ochucovadlo nejrůznějších slaných pokrmů (zeleniny, brambor, vařené rýže, k zakapání polévek aj.) i sladkých moučníků a dezertů.

Nabízí vysoký obsah zinku, kterým předčí všechny ostatní známé rostlinné oleje. Zinek spolu s dalšími obsaženými minerály, vitamíny apod. dává dýňovému oleji zdraví prospěšné působení.


Dýňový olej
Dýňový olej pro zdraví

Dýňový olej při vnitřním užití dodává energii, je uváděný jako zdroj potence, pomáhá při problémech s prostatou, je prospěšný i ledvinám a ulevuje při zánětech močových cest. Dýňový olej má díky svému cennému bioaktivnímu složení skvělé antioxidační vlastnosti, zpomaluje stárnutí buněk a eliminuje degenerativní procesy.

Doporučené dávkování je 1-4 čajové lžičky dýňového oleje denně.

Dýňový olej mj. také podporuje krevní oběh i sliznice trávícího traktu. Pomáhá také při vředových onemocněních žaludku či dvanácterníku.

Dýňová semínka se tradičně užívala v lidové medicíně, kdy dokázala tělo zbavovat střevních cizopasníků.


Dýňový olej na pokožku

Panenský dýňový olej má však také významné regenerační účinky na pleť, vlasy a nehty

Užívá se proto i přímo – vnější aplikací na pokožku nebo na vlasy.

Dýňový olej nachází uplatnění také jako zklidňující tělový olej na vysušenou a podrážděnou pleť. Podporuje pružnost pleti a navrací ji vitalitu.

Užívá se také jako regenerátor nehtů nebo zábal na poškozené vlasy, kdy stimuluje jejich růst. Pomáhá proti vypadávání vlasů.

Dýňový olej se hodí i na zuby. Jako výplachový zubní olej pomáhá při kazivosti zubů.


Kde dýňový olej koupit?

Třeba v eshopu PROZDRAVI.CZ.

Comments